Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2010-10-22 07:31:21

Bajońskie sumy za lot do Warszawy.

650 zł tyle kosztuje rejs z Rzeszowa do Warszawy. Mieszkańcy Krakowa za ten sam lot zapłacą tylko 170 zł. Skąd taki dysonans cen? Rzecznik PLL LOT Jacek Balcer wyznaje zasadę: „ Po co obniżać ceny, skoro są chętni”?

Można śmiało postawić tezę, że Rzeszowianie są obdzierani z pieniędzy przez firmę LOT. Nierzadko jest tak, że płacą ponad 100% więcej za bilet do Warszawy, aniżeli mieszkańcy chociażby Krakowa. Rejs do Warszawy z Rzeszowa trwa mniej więcej godzinę. Obie trasy obsługuję też identyczne samoloty: Embraery lub ATR-y, które potrafią pomieścić od 46 do 82 pasażerów. Dlaczego więc lecąc z Rzeszowa za bilet zapłacimy 609 zł, a z Krakowa tylko 170 zł?

Jacek Balcer z firmy LOT nie chce obniżać cen. „Po co obniżać ceny skoro są chętni? Nie jesteśmy instytucją charytatywną”. Takie stanowisko bardzo nie spodobało się prezydentowi Rzeszowa Tadeusz Ferenc. „ Do jasnej cholery, to niech podstawią dodatkowe samoloty, a nie skubią naszych mieszkańców.” Prezydent Ferenc wystosował też zażalenie do Premiera Donalda Tuska i prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jaki będzie odzew? Miejmy nadzieję, że wkrótce się okaże.