Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2011-08-09 09:16:34

Będą cięcia na zimę.

To już pewne. Od nowego roku w sezonie zimowym lotnisko Rębiechowo pozbędzie się dwóch ważnych połączeń: do Dusseldorfu (Lufthansa) i do Rygi (AirBaltic). Zatem czy zbliżamy się do końca dobrej passy gdańskiego lotniska?

Mimo takiej deklaracji ze strony władz lotniska, nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska przewoźników. Jednak zarówno w przypadku lotów do Rygi oraz Dusseldorfu bilety można kupić tylko do 30 października. Jak podaje Prezes lotniska Gdańsk-Rębiechowo Tomasz Kloskowski: Lufthansa nie poinformowała nas o zamiarze zawieszenia lotów do Dusseldorfu, choć wiemy, że od listopada połączenie to zniknęło z rozkładu. Natomiast co do Rygi, to potwierdzam, już oficjalnie AirBaltic zgłosił nam chęć zawieszenia połączenia na czas zimowy.
Choć oba połączenia mają stosunkowo krótki staż, to mimo wszystko cieszyły się sporym zainteresowaniem pasażerów. Rejsy do Dusseldorfu ułatwiały podróż w okolice Zagłębia Ruhry, gdzie najczęściej w celach biznesowych wybierali się trójmiejscy przedsiębiorcy. Natomiast  AirBaltic umożliwiał mieszkańcom Gdańska tanie loty także do wschodniej Europy. Głównie do byłych republik radzieckich i państw nadbałtyckich.

Dlaczego zatem nastąpi redukcja lotów? W przypadku AirBaltic kuluarowo mówi się o kilku tak samo istotnych, co tajemniczych czynnikach. Oficjalne stanowisko mówi jednak, że AirBaltic rezygnuje z turbośmigłowych Fokkerów50, które swoje świetlne lata mają już za sobą. To one głównie latały z gdańskiego lotniska. Wbrew pozorom trudno znaleźć lepsze wytłumaczenie patrząc na to, że loty do Rygi były zawsze pełne. Natomiast w przypadku Lufthansy nieoficjalnie mówi się o zbyt małej liczbie pasażerów przesiadających się w Dusseldorfie na dalsze rejsy. No cóż, pozostaje szukać alternatywy.