Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Informacje o lotnisku w Bydgoszczy

Port lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, Al. Jana Pawła II 158 85-151 Bydgoszcz

Lotnisko w Bydgoszczy (Szwederowo) – szerzej znane jest jako Międzynarodowy Portu Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego. Taka nazwa powszechnie funkcjonuje od 2004 roku. Wtedy to władze lotniska zmodernizowały i oddały do użytku Klientów nowy terminal pasażerski.

Lotnisko w Bydgoszczy znajduje się ok. 3 km od centrum miasta, na terenie dzielnicy Szwederowo należącej do granic administracyjnych miasta. Obecnie jest to dziesiąte (ostanie) pod względem ruchliwości lotnisko w naszym kraju i zarazem jedyne w całym województwie kujawsko-pomorskim.
Warto zaznaczyć, że taka lokalizacja zapewnia bardzo komfortowy dojazd, ponieważ, udając się na lotnisko nie trzeba przejeżdżać przez często zakorkowane centrum Bydgoszczy. Od strony Piły, Szczecina, Warszawy, czy Torunia bezpośrednio dojedziemy krajową "dziesiątką", natomiast od strony Konina, czy Inowrocławia, drogą numer 25. Pasażerowie na stałe mieszkający w Bydgoszczy, mogą skorzystać ze środków miejskiej komunikacji i wybrać autobus nr 80 – kursujący bezpośrednio na lotnisko.

W chwili obecnej lotnisko w Bydgoszczy udostępnia swoim Klientom nowoczesny terminal pasażerski. Budynek został zbudowany w nowoczesnym stylu, zgodnie z wszystkimi wymogami określonymi w karcie międzynarodowych dworców lotniczych. Należy dodać, że cały terminal jest klimatyzowany, zaopatrzony w najnowszy system ochrony przeciwpożarowej, system monitoringu oraz system kontroli dostępu.

Pasażerowie korzystający z usług lotniska, na terenie terminala mogą skorzystać między innymi z darmowego, bezprzewodowego Internetu – hot spot, kiosków prasowych, baru kawowego, kantora, bankomatu, czy wielu sklepików spożywczych. Wkrótce będzie można także skorzystać z nowej restauracji.

Lotnisko Szwederowo w Bydgoszczy dbając o wysoki poziom swoich usług , umożliwia Klientom loty zarówno tanimi, jak i regularnymi liniami lotniczymi. Obsługuje przewoźników takich jak: Ryanair – bezpośrednie loty do Dublina, Birmingham, Londynu, Liverpool, czy Dusseldorfu oraz Jet Air – loty do Łodzi , Poznania, Krakowa, Berlina, Kopenhagi, czy Wiednia

Lotnisko w Bydgoszczy posiada także ofertę parkingów, które zadbają o bezpieczeństwo Państwa samochodu, podczas pobytu zagranicą.

 

Dane kontaktowe Bydgoszcz Airport

Port Lotniczy Bydgoszcz
Al. Jana Pawła II 158
85-151 Bydgoszcz
www.plb.pl
obsluga_pasazera@bzg.aero

 

Telefony Lotniska Szwederowo Bydgoszcz

  • tel.: +48 52 365 47 00
  • tel.: +48 52 365 46 86
  • tel.: +48 52 365 47 00
  • tel.: +48 52 347 78 45