Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Informacje o lotnisku w Gdańsku

Port lotniczy im. Lecha Wałęsy , ul. Słowackiego 200 80-298 Gdańsk

Gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy, to obecnie główny, reprezentatywny port lotniczy północnej Polski. Położone jest ono na terenie dzielnicy Matarnia znajdującej się w sąsiedztwie z wsią Rębiechowo. Lokalizacja stanowi kompromis całej trójmiejskiej metropolii (10 km od centrum Gdańska, 10 km od centrum Sopotu oraz 23 km od centrum Gdyni), dzięki czemu rok rocznie z usług lotniska korzysta blisko 2 mln pasażerów. Komfortowy dojazd do lotniska w Gdańsku pasażerom spoza Trójmiasta zapewnia trójmiejska obwodnica oraz drogi krajowe nr 1, 6, 7.

Lotnisko w Gdańsku ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę połączeń krajowych i międzynarodowych co stawia je na trzecim miejscu na liście najważniejszych lotnisk w naszym kraju (zaraz po lotnisku w Warszawie i Krakowie). Należy zaznaczyć, że gdańskie lotnisko jest również alternatywnym lotniskiem dla Okęcia.
Korzystający z usług lotniska pasażerowie mają do dyspozycji nowoczesny terminal pasażerski oraz innowacyjny, czterokondygnacyjny budynek z pełną infrastrukturą i biurem obsługi Klientów. Na terenie obiektów znajdują się między innymi: kantory, punkty bankowe, zapewniające Klientom kompleksowe usługi finansowe, punkty handlowe, butki, punkty gastronomiczne, bary, restauracje, informacje turystyczne.
Od 2008 roku lotnisko dysponuje pierwszym w Polsce Terminalem „Miasto”, gdzie pasażerowie już na 24 godziny przed planowanym odlotem mogą dokonać odprawy bagażowej. Ta funkcjonalność znacznie odciąża główny terminal pasażerski oraz skraca czas oczekiwania pasażerów na lotnisku.
Obsługa terminala dba także o szybką organizację wszystkich wylotów z lotniska. Warto dodać, że terminal umożliwia pasażerom zakup biletów lotniczych na dowolną trasę i dowolną linię lotniczą.
W najbliższym czasie lotnisko planuje uruchomienie kolejnych usług: biura podróży, czy wypożyczalni samochodów.

Lotnisko w Gdańsku dbając o jakość świadczonych usług, umożliwia swoim Klientom skorzystanie z tanich linii lotniczych bądź regularnych linii lotniczych, obsługując przewoźników takich jak: Ryanair, Air Kanada, SAS, Wizzair, LOT, Norwegian, Finnair, Swiss, Sky Airlines, Austrian, Lufthansa, SunAir.
Lotnisko w Gdańsku posiada także bogatą ofertę parkingów, które zadbają o bezpieczeństwo Państwa samochodu, podczas pobytu zagranicą.

 

Dane kontaktowe Gdańsk Airport

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
ul. Słowackiego 200
80-298 Gdańsk
www.airport.gdansk.pl

 

Telefony Lotniska Gdańsk Rębiechowo

  • tel.: +48 58 348 11 63
  • tel.: +48 58 348 11 63
  • tel.: +48 58 526 88 00