Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Informacje o lotnisku w Łódzi

Port Lotniczy im. Władysława Reymonta, ul. Gen. S. Maczka 35 94-328 Łódź

Lotnisko w Łodzi znajduje się w odległości 6 km od centrum miasta. Zbudowane w 1925 z inicjatywy Łódzkiej Ligi Powietrznej Obrony Państwa (LOOP), jest poświęcone pamięci Władysława Reymonta.
Dzięki bardzo dogodnej lokalizacji, pasażerowie przylatujący do Łodzi mogą w przeciągu kliku minut znaleźć się w centrum miasta. Bezpośredni dojazd na lotnisko, prócz taksówek, zapewniają także autobusy komunikacji miejskiej, którymi można dojechać z każdego zakątka Łodzi. Z uwagi na fakt, że lotnisko w Łodzi jest usytuowane pomiędzy dwoma dworcami PKP, pasażerowie spoza Łodzi, mogą także w komfortowy sposób dojechać do lotniska za pomocą pociągów PKP.

Swoim Klientom lotnisko w Łodzi udostępnia dwa terminale pasażerskie (krajowy i międzynarodowy), dzięki czemu standardem dorównuje pozostałym polskim portom lotniczym. Pierwszy z nich, o przepustowości do 50 pasażerów, dedykowany jest Klientom indywidualnym, biznesowym, VIP oraz general aviation. Znajdują się tu między innymi: kasy sprzedażowe, Lotniskowe Biuro Meteorologiczne, lotnicze firmy usługowe, miejsca wypoczynkowe dla pilotów, punkty gastronomiczne, restauracja, bar, Policja i Straż Graniczna. Drugi terminal o łącznej przepustowości 2x200 pasażerów, przeznaczony jest do obsługi tanich linii lotniczych oraz czarterów. Terminal umożliwia pasażerom skorzystanie z usług wielu punktów sklepowych, daje możliwość zakupu biletów lotniczych, czy wynajmu samochodów. Ponadto znajdują się tu: punkty gastronomiczne, kawiarnia, sklepy monopolowe, kantor, bankomat i biuro podróży.
Warto także zaznaczyć, że na lotnisku w Łodzi trwa aktualnie budowa trzeciego terminala pasażerskiego. Jak zapewnia rzecznik prasowy lotniska, planowany termin oddania terminala do użytku pasażerów przewidywany jest na IV kwartał 2011 roku. Ma on obsługiwać rocznie ok. 3 mln pasażerów. Budowane są pomieszczenia sortowni centralnej, pomieszczenia techniczne i socjalne, hale odpraw pasażerskich oraz centrum monitoringu.
Dbając o komfort podróżujących, lotnisko w Łodzi swoim Klientom daje możliwość skorzystania z usług zarówno tanich linii lotniczych, jak również regularnych linii lotniczych. Obsługuje między innymi: Ryanair, SunExpress, Air Cairo, Nouvelair, Amc, Skyairlines, Tunisair, Sundor, JetAir i Karthago. Lotnisko w Łodzi posiada także bogatą ofertę parkingów, które zadbają o bezpieczeństwo Państwa samochodu, podczas pobytu zagranicą.

 

Dane kontaktowe Łódź Airport

Międzynarodowy Port Lotniczy Łódź
ul. Gen. S. Maczka 35
94-328 Łódź
www.airport.lodz.pl
informacja@airport.lodz.pl

 

Telefony Lotniska Łódź Lublinek

  • tel.: +48 42 683 52 55
  • tel.: +48 42 688 84 14