Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2012-05-11 22:30:44

LOT może trafić w tureckie ręce.

Być może już wkrótce PLL LOT zostaną sprywatyzowane. Inwestorem miałby się okazać turecki przewoźnik Turkish Airlines . Według doniesień od Rzecznik Resortu Skarbu Państwa Magdaleny Kobos niebawem odbędzie się spotkanie na szczeblu prezesów obu linii lotniczych. Wiadomym jest, że w ciągu nadchodzącego miesiąca zostaną podjęte ostateczne poczynania.

Kobos dodaje, że spotkanie obu zarządów będzie miało miejsce w Turcji, a od przebiegu negocjacji będą zależały dalsze kroki dotyczące przejęcia przez Turkish Airlines polskiego LOT’u.Rzeczniczka odniosła się także do komentarza tygodnika Bloomberg, który przypomnijmy w miniony wtorek napisał powołując się na wypowiedź Szefa Rady Nadzorczej linii Turkish Airlines wszystko jest na dobrej drodze do porozumienia. W ciągu najbliższego miesiąca okaże się czy kontrakt zostanie sfinalizowany.
Parafrazując komentarz Kobus według której nie ma mowy o zakończeniu w ciągu najbliższego miesiąca procesu prywatyzacji, gdyż nie jest jeszcze zakończony konkurs na doradcę prywatyzacyjnego, trzeba nieco ostudzić emocje. Warto wspomnieć, że aktualnie trwa jeszcze ogłoszony przez MSP konkurs na doradcę prywatyzacyjnego polskiej spółki lotniczej. Oferty można składać już tylko do 14 maja. Ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięscy przetargu będzie miało miejsce nie wcześniej niż w trzeciej dekadzie maja. Obecnym doradcą prywatyzacyjny dla Polskich Linii Lotniczych LOT jest Morgan Stanley.

Rzeczniczka LOT’u w rozmowie z PAP pod koniec kwietnia informowała o tym, że resort w odróżnieniu do tego co zapowiadano na początku roku nie jest sfocusowany i zdeterminowany na sprzedaż spółki w ciągu. Warto zaznaczyć, że Skarb Państwa jest aktualnie w posiadaniu blisko 68 % akcji LOT’u , 25 % posiada Regionalny Fundusz Gospodarczy a blisko 7 % akcji należy do pracowników.