Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2010-09-22 06:57:59

Nawierzchnia do wymiany.

Nawierzchnia do wymiany, taką diagnozę postawiła Politechnika Wrocławska po wykonaniu naukowej ekspertyzy na temat aktualnego stanu nawierzchni płyty lotniska w Bydgoszczy. Według naukowców pas startowy w obecnym stanie wytrzyma jeszcze tylko dwa lata.

Dla lotniska w Bydgoszczy to bardzo ważna informacja. Teraz członkowie zarządu mają czas, by złożyć wniosek o dofinansowanie modernizacji lotniska do Unii Europejskiej. Mimo to, prezes portu Tomasz Moraczewski nie ma optymistycznego nastroju. Przyznaje, że „(…) niestety poprzedni zarząd nie przygotował w ogóle tej inwestycji”. Dodaje, że obecne władze nie mają decyzji środowiskowej, bez której nie można starać się o pieniądze z Unii. Na szczęście jest czas, by spokojnie przygotować wniosek wraz z projektem i komplet dokumentów.
Start inwestycji planowany jest na rok 2012. Prócz modernizacji pasa startowego, wyremontowany zostanie także system odwadniający, płyta do odladzania samolotów oraz płyta postojowa i droga kołowania. Według analityków cały projekt pochłonie blisko 100 mln złotych.
Z pewnością planowana modernizacja nie wywoła paraliżu lotniska w Bydgoszczy. Miejmy nadzieję, że nowe zmiany przyciągną także nowych przewoźników, którzy dla pasażerów z województwa kujawsko-pomorskiego otworzą nowe trasy lotnicze. Ciekawe tylko, czy doczekamy się także nowych parkingów dla samochodów przy lotnisku w Bydgoszczy? Póki co, usługi alokacji pokazów świadczą tylko 2 parkingi.

Całą listę parkingów przy lotnisku w Bydgoszczy możesz zobaczyć klikając tutaj.