Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2010-11-06 10:53:30

Nie polecimy już z Gdańska do Frankfurtu.

Jeden z głównych przewoźników – linia Ryanair zapowiada, że w wyniku wprowadzenia nowego podatku w Niemczech znacznie ograniczy loty z Frankfurtu do Gdańska i odwrotnie.

Lotnisko Frankfurt Hahn to jedna z głównych baz firmy Ryanair. Do niedawna latały tam samoloty z Gdańska co najmniej trzy razy w tygodniu. Obecnie już tylko dwa (we wtorki i soboty), a przewoźnik planuje ograniczyć loty jeszcze bardziej. Skąd taka decyzja? Jak podaje niemiecka prasa, redukcja lotów jest efektem wprowadzenia w Niemczech podatku turystycznego, sięgającego 8 euro. Tamtejszy rząd planuje doliczać 8 euro do cen biletów krótkodystansowych lotów. Nowy podatek zostanie wprowadzony w życie na początku 2011 roku.

Być może cała nowa sytuacja doprowadzi to tego, że Ryanair całkowicie zlikwiduje loty na trasie Gdańsk – Frankfurt. Póki co możemy jeszcze z nich korzystać. Dlatego wszystkim tym, którzy właśnie planują podróż do niemieckiego miasta nad Mennem polecamy zatroszczyć się o parking dla swojego auta. Kliknij w link poniżej i wybierz najtańszy parking przy lotnisku w Gdańsku:

http://www.parkinglotnisko24.pl/parking_lotnisko_gdansk_rebiechowo.htm