Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2012-06-06 10:26:20

Okęcie gotowe na Euro.

Być może w całej swej historii Warszawa nie gościła jeszcze tylu przyjezdnych w tak krótkim czasie. Co za tym idzie miasto chce stanąć na wysokości zadania i sprawić, by żaden z gości nie narzekał na korki, czy brak miejsc na parkingach. Poniżej zamieszczamy kilka ważnych rad, dzięki którym pobyt w stolicy podczas Euro 2012 będzie jeszcze przyjemniejsze. 

Władze Warszawy na czas Euro 2012 namawiają wszystkich kibiców do korzystania z komunikacji publicznej.Ratusz do tego celu przeznaczy dodatkowo aż 70 tramwajów, 20 składów metra i blisko 280 autobusów. Należy tutaj podkreślić, że dla kibiców z biletami na mecz przejazd komunikacją miejską jest całkowicie bezpłatny. Bezpłatne są też przewozy z parkingów, których znaczna cześć zlokalizowana jest przy lotnisku Okęcie w okolice Stadionu i centrum. Warszawscy radni proponują, by wszyscy kibice, którzy zamierzają dotrzeć na mecz własnym samochodem, nie wjeżdżali do miasta własnymi autami. Warto zostawić auto na jednym z parkingów przy Okęciu (cała lista dostępna jest tutaj - lista parkingów przy lotnisku Okęcie), a następnie dotrzeć darmowym transportem komunikacji miejskiej pod stadion. Takie rozwiązanie z pewnością ograniczy i znacznie zminimalizuje korki podczas inauguracji Euro.

Kibice, którzy zamierzają dojechać do Warszawy za pośrednictwem PKP wybierają tak naprawę najlepszy na czas Euro środek lokomocji, który pozwoli im sprawnie i bez większych utrudnień dotrzeć do celu. Pociągi dojeżdżające do Warszawy z całej Polski zatrzymują się przy Dworcu Centralnym, przy którym jest zlokalizowana strefa kibica. Kolejną stacją jest Dworzec Wschodni, skąd na Stadion jest raptem 15 minut spacerem. Nie powinno być również problemów z trafieniem na stadion, gdyż od samego dworca usytuowane znaki z logiem mistrzostw będą nas informowały jak dojść na miejsce.
Ci, którzy wybiorą transport PKS, warto by wiedzieli, że Warszawa ma dwa główne dworce, na których zatrzymują się te autobusy. Pierwszy z nich to zlokalizowany na Al. Jerozolimskich Dworzec Zachodni, skąd, by dotrzeć na Narodowy najlepiej przesiąść się do Kolei Mazowieckich lub Szybkiej Kolei Miejskiej.

Dla tych, którzy na Euro zamierzają skorzystać z usług warszawskiego Okęcia, muszą wiedzieć, że z lotniska na stadion najłatwiej i najszybciej dotrzeć bezpośrednią linią kolejową, która niedawno została oddana do użytku, a która łączy bezpośrednio lotnisko z centrum miasta i Narodowy. Linia lotniskowa obsługiwana jest przez dwóch przewoźników: Szybką Kolej Miejską oraz Koleje Mazowieckie. Obie firmy na czas mistrzostw uznają bilety ze swoich taryf. Można je nabyć bezpośrednio na Okęciu (niebieski automat, który znajduje się na korytarzu bezpośrednio prowadzącym na stację.) Trzeba pamiętać, że bilet w pociągu Kolei Mazowieckich należy skasować u konduktora na przedzie wagonu.