Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2010-08-23 18:17:36

Parking i lotnisko w Pyrzowicach podtopione.

Gwałtowne ulewy, burze, a nawet gradobicia. W ostatnim czasie to właśnie pogoda jest tym czynnikiem, który przysporzył najwięcej kłopotów wielu Polakom. Problem z pogodą mają także władze katowickiego Airportu "Pyrzowice". Tam woda zalała płytę i parking lotniska.

Na pytanie dlaczego po raz kolejny deszcz sparaliżował lotnisko, zarząd rozkłada ręce, zgodnie zakładając: "Nie możemy walczyć z anomaliami pogodowymi". Po gwałtownych deszczach, które w ostatnim czasie przeszły nad naszym krajem, katowicki port lotniczy został dość poważnie zalany. Jak twierdzą świadkowie, woda przedarła się do terminalu pasażerskiego przez drzwi główne. Podtopiony został także parking, gdzie wysokość wody sięgała kilku centymetrów.

Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Artur Tomasik przekonuje, że system odwodnienia lotniska zbudowany jest zgodnie z obowiązującymi normami. Podkreśla jednak, że obecny system kanalizacyjny nie jest w stanie poradzić sobie z tak intensywnymi ulewami. Stąd te podtopienia. Przy normalnych ulewach wszystko działa i woda nie wdziera się do terminali zapewnia Prezes Tomasik.

Mimo tych deklaracji władze lotniska chcą zmodernizować system odprowadzania wody. Remont będzie dotyczył zarówno płyty lotniska, jak i parkingu przy lotnisku. Dokładny termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany.