Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Informacje o lotnisku w Poznaniu

Port Lotniczy im. Henryka Wieniawskiego, ul. Bukowska 285 60-189 Poznań

Lotnisko w Poznaniu Ławica, to jeden z najstarszych polskich portów lotniczych. Jego budowa rozpoczęła się już na początku XX w. Od tego momentu prace nad rozwojem lotniska trwają. Dzięki ciągłej rozbudowie i modernizacji, obecnie lotnisko uzyskało status szóstego pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotniska w Polsce. W 2008 roku z jego usług skorzystało blisko 1,3 mln osób.

Dużym atutem poznańskiego lotniska jest jego lokalizacja. Położone jest bezpośrednio przy głównej drodze kierującej do kluczowych punktów Poznania: centrum (ok. 7 km), trasy wylotowej do Berlina, Dworca PKP czy terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Sam dojazd do lotniska z centrum wynosi nie więcej niż 15 minut. Warto dodać, że do poznańskiego portu lotniczego można dojechać także środkami komunikacji miejskiej, kursującymi zarówno w dzień, jak i w nocy.

Lotnisko Ławica w Poznaniu udostępnia swoim pasażerom trzy terminale. Pierwszy z nich – terminal pasażerski, oferuje podróżnym między innymi: kantor, punkty handlowe, kiosk, punkty gastronomiczne, restauracje, kawiarnie, aptekę oraz cztery biura turystyczne, oferujące na miejscu gamę wycieczek oraz loty do i z Poznania. Godnym uwagi jest także fakt, że lotnisko jest przystosowane do potrzeb pasażerów niepełnosprawnych, a sale przylotów i odlotów są zaprojektowane i wykonanie zgodnie z normami Unii Europejskiej.
Drugi – terminal cargo, świadczy usługi związane z załadunkiem, wyładunkiem i magazynowaniem paczek i towarów przesyłanych za pośrednictwem samolotów. Trzeci terminal – General Aviation, jest przystosowany i dedykowany pasażerom małych samolotów komunikacyjnych.

Należy podkreślić, że w ciągu najbliższych lat lotnisko w Poznaniu planuje kolejną modernizację. Władze lotniska chcą przede wszystkim pozyskać pieniądze na rozbudowę terminalu, przedłużenie drogi startowej oraz wydłużenie dróg kołowania.

Lotnisko Ławica w Poznaniu troszcząc o jakość usług świadczonych swoim Klientom, umożliwia skorzystanie z zarówno tanich, jak i regularnych linii lotniczych, obsługując przewoźników takich jak: Lufthansa, LOT, British Airways, Wizz Air, Ryanair Scandinavian Airlines SAS , JetAir, czy Centralwings.

Lotnisko w Poznaniu posiada także bogatą ofertę parkingów, które zadbają o bezpieczeństwo Państwa samochodu, podczas pobytu zagranicą.

 

Dane kontaktowe Poznań Airport

Port Lotniczy Poznań-Ławica
ul. Bukowska 285
60-189 Poznań
www.airport-poznan.com.pl
bz@airport-poznan.com.pl

 

Telefony Lotniska Ławica Poznań

  • tel.: +48 61 847 33 95
  • tel.: +48 61 849 22 61
  • tel.: +48 61 849 23 36
  • tel.: +48 61 849 22 59
  • tel.: +48 61 849 22 36
  • tel.: +48 61 849 21 28