Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2010-10-13 17:37:18

Problem z parkowaniem na lotnisku w Gdańsku. Pomóż nam rozwiązać ten problem!

Faktem jest że obecnie darmowe parkowanie przy lotnisku w Gdańsku – Rębiechowie graniczy z cudem. Władze lotniska też dostrzegają ten problem, dlatego zwracają się z dość nietypową prośbą do swoich pasażerów. „Zaproponujcie swój pomysł i pomóżcie nam rozwiązać problem”.

Nie od dziś wiadomo, że z miejscami parkingowymi na lotnisku nie jest kolorowo. Obok terminala cargo funkcjonuje tylko jeden bezpłatny parking, który udostępnia dwieście miejsc. Spora część z nich i tak jest zajmowana przez pracowników lotniska. Pasażerom pozostaje zatem skorzystanie z płatnych miejsc postojowych. Warto zatem zaznajomić się z cennikiem i stosunkowo wcześnie zadbać o miejsce dla swojego auta, jednocześnie zaoszczędzając parę groszy. Całą listę parkingów wraz z cennikami i rozbiciem na poszczególne dni można zobaczyć klikając w link poniżej:

http://www.parkinglotnisko24.pl/parking_lotnisko_gdansk_rebiechowo.htm

Jednak płatne parkingi nie do końca rozwiązują problem z parkowaniem. Spora ilość Klientów lotniska z całą świadomością lekceważy te zasady, parkując byle gdzie, a najchętniej tuż przed terminalem. Prezes gdańskiego lotniska bezradnie rozkłada ręce twierdząc: „Nasze służby ochroniarskie nie mogą kontrolować kierowców, a trudno wymagać od policjantów, by stali tam całą dobę. Dlatego myślimy, jak ten problem rozwiązać, bo bez wątpienia będzie on narastał, gdy port lotniczy zostanie rozbudowany.” Pan Prezes kuluarowo zdradza, że zarząd ma już kilka pomysłów na rozwiązanie problemu z parkowaniem. Wszystkie jednak póki co podlegają weryfikacji. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą, jeśli pasażerowie mają jakieś pomysły, chętnie je usłyszymy i przeanalizujemy. Jeśli okażą się lepsze od naszych, wdrożymy je już wiosną.