Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2010-08-02 12:32:00

Remont warszawskiego lotniska Okęcie. Będą utrudnienia!

Zgodnie z zapowiedzią władz warszawskiego lotniska, remont rozpocznie się już na początku września. Co za tym idzie, lotnisko Okęcie będzie zamknięte przez pierwszy weekend oraz dwie kolejne soboty września. Będą utrudnienia.

Jak zapowiada Dyrektor PPPL (Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze) Michał Marzec, remont będzie dotyczył tzw. krzyżówki dwóch dróg startowych dla samolotów. Dodaje, że zamknięcie Okęcia, to jedyny sposób na jego modernizację. Inwestycja pochłonie blisko 80 mln złotych.

Remont krzyżówki będzie wykonywany jednocześnie wraz z modernizacją krótszego pasa startowego, dla samolotów lądujący głównie od strony Al. Krakowskiej. W związku z tym wydarzeniem pojawią się utrudnienia dla pasażerów. Przewoźnicy już szacują straty, bowiem wrzesień jest w dalszym ciągu miesiącem wakacyjnym, w którym odbywa się dużo lotów pasażerskich. Linie lotnicze są zmuszone albo oferować swoim Klientom bilety w innym terminie, albo proponować loty z innych portów.

Na szczęście póki co, parkingi mieszczące się przy warszawskim lotnisku Okęcie nie zapowiadają utrudnień związanych z parkowaniem samochodów pasażerów.