Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2012-05-01 12:58:18

Tanie latanie po Polsce.

Największy potentat wśród polskich linii lotniczych – LOT ma już konkurencję wśród lokalnych przewozów po Polsce. Po dynamicznym wejściu na rynek OLT Express kolejni przewoźnicy zastanawiają się nad umożliwieniem pasażerom lotów między polskimi miastami.

Nie tak dawno temu byliśmy świadkami wejścia na polski rynek lotniczy kolejnego przewoźnika OLT Express, który jak można się domyślać chce zdominować lokalną przestrzeń lotniczą proponując bardzo tanie loty po Polsce. Świadczy o tym uruchomiona na początku kwietnia regularna komunikacja na trasach krajowych. Dzięki takim połączeniom cena normalnego biletu pozwalającego na loty pomiędzy największymi Mastami w Polsce wynosi zaledwie 99 zł w jedną stronę.  

Największy konkurent OLT Express – Polskie Linie Lotnicze Lot z odpowiedzią nie dał na siebie długo czekać. Nie tak dawno skończyła się wiosenna promocja tego przewoźnika, w ramach której pasażerowie mogli kupować bilety na rejsy krajowe już za 79 zł. Świadczy to o tym, że chęć zdominowania lokalnych lotów mają z pewnością obaj przewoźnicy. Póki co nie wiemy kiedy takie promocje oferowane przez LOT zostaną powtórzone, wiemy jednak że OLT Express w dalszym ciągu próbuje pozyskać klientów niskimi cenami. 

Być może już wkrótce do gry włączy się kolejny gracz. Sprint Air to deklaruje Adriana Fibingier-Pawelska póki co z założenia linia cargo, która jest nastawiona na transport towarów. Jednak od niedawna przewoźnik ten oferuje połączenia z Zielonej Górą-Babimostem z całkiem pozytywnym skutkiem. 

Na razie firma jasno nie deklaruje otwarcia nowych lokalnych połączeń, jednak nie można tego wykluczać budują strategię na dalsze lata.