Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Informacje o lotnisku w Modlinie

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, ul. Generała Wiktora Thommée 1a Nowy Dwór Mazowiecki

Port Lotniczy Modlin jest nową inwestycją zlokalizowaną w województwie mazowieckim. Lotnisko zlokalizowane jest w odległości ok. 40 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Rozpoczęcie budowy miało miejsce na początku 2005 roku a w 2010 miało miejsce odnowienie istniejących zabudowań a także powstanie nowego terminala. W połowie lipca bieżącego roku nastąpiła uroczysta inauguracja i udostępnienie lotniska dla pasażerów.

Lotnisko w Modlinie jest drugim w województwie mazowieckim lotniskiem stanowiąc tym samym uzupełnienie dla dotychczasowego lotniska Okęcie. Z usług a przede wszystkim infrastruktury modlińskiego Portu Lotniczego korzystają przede wszystkim przewoźnicy czarterowi oraz tanie linie lotnicze.
Aktualnie lotnisko obsługuje dwóch przewoźników: Wizz Air oraz Ryanair. Docelowo nowy Port Lotniczy ma obsługiwać loty międzynarodowe o krótkim i średnim zasięgu a także standardowo loty krajowe. Za główny cel władze lotniska stawiają sobie obsługę blisko 1,8 miliona pasażerów do 2014 roku.

Oczekując na lot, pasażerowie mogą skorzystać z usług bankomatu Banku Spółdzielczego jak również kupić drobne jedzenie oraz napoje w jednym z automatów vendingowych umiejscowionych w strefie ogólnodostępnej oraz strefie odlotów. Już niebawem dla pasażerów pojawią się nowe propozycje usługowo-handlowe.
W samym centrum terminala znajduje się również punkt informacyjny, gdzie można uzyskać niezbędnych informacji. W razie potrzeby można także skorzystać z pomocy stewardów.