Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2010-07-29 16:26:11

Ziemię przyznano, a i tak lotniska na Euro nie będzie.

Łącznie 276 hektarów ziemi przyznano i przekazano pod rozbudowę pasażerskiego lotniska w Modlinie (Nowy Dwór Mazowiecki, około 40 km na północ od centrum Warszawy). Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski i Marszałek województwa Adam Struzik zgodnie twierdzą: ”To jest kolejny krok, który zbliża nas do budowy portu dla tanich linii”.

Pytanie tylko, kiedy owa rozbudowa lotniska się zakończy? Mimo tak optymistycznych komentarzy ze strony samorządowców, spekulanci studzą emocje i radzą zachować dozę realizmu. Według nich i tak jakiekolwiek szanse na otwarcie lotniska przed Euro 2012 są minimalne. Obecnie w sprawie inwestycji modlińskiego lotniska toczą się dwa przetargi obejmujące remont drogi startowej oraz rozbudowę terminala pasażerskiego. Szacuje się, że w latach 2010-2014 przepustowość lotniska wyniesie 1,85 mln pasażerów.

Należy podkreślić, że mazowieccy samorządowcy już na początku 2005 roku zapowiadali, że lotnisko w Modlinie będzie drugim dla Warszawy portem lotniczym. Póki co funkcjonuje tu tylko „archaiczne lotnisko” z nieoprzyrządowanym pasem startowym, z którego użytkują samoloty turystyczne i sportowe.