Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2012-03-09 14:52:15

Lotnisko Wrocław: Budowa nowego terminala zakończona. Od niedzieli będzie służył pasażerom.

W najbliższą niedzielę – 09.03 pasażerom wrocławskiego lotniska zostanie udostępniony nowy terminal. Debiutancki lot odbędzie się już o 5:55 w kierunku warszawskiego Okęcia. 

                     

Budowa nowego terminala rozpoczęła się w połowie 2009 roku. Zgodnie z projektem budynek jest ponad cztery razy większy od obecnego i może obsłużyć aż 3,5 miliona pasażerów rocznie. We wtorek 28 lutego odbyła się uroczysta gala, na której Nadzór Budowlany wydał stosowne pozwolenie na użytkowanie nowego terminalu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz a także Marszałek Rafał Jurkowski i Dyrektor UEFA Martin Kallen.

Jak podają na swojej stronie władze lotniska od 11 marca stary terminal będzie już niedostępny, a pasażerowie lądujący we Wrocławiu 11 marca lub później, którzy pozostawili pojazdy na parkingu przy starym terminalu, zostaną przewiezieni pod stary terminal specjalnie podstawionym shuttle-busem z logo Portu Lotniczego. 
Dziewiczy lot z nowego terminala odbędzie się w kierunku Warszawy w najbliższą niedzielę o godzinie 5:55.   

Warto zapoznać się z również z lokalizacją parkingów znajdujących się przy lotnisku we Wrocławiu. Pozwoli to Państwu uniknąć kłopotu z alokacją samochodu podczas wylotu. Listę parkingów mieszczących się przy lotnisku we Wrocławiu można znaleźć klikając tutaj: http://www.parkinglotnisko24.pl/wroclaw-strachowice/ceny_parkingow.htm

Proponujemy korzystać z parkingów umożliwiających rezerwację online. Mają Państwo wówczas gwarancję profesjonalnej obsługi oraz pewności rezerwacji miejsca dla swojego samochodu.