Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Aktualność z dnia 2012-05-17 22:38:04

Nowe połączenia lotnicze na lotnisku w Szczecinie.

Irlandzki przewoźnik Ryanair postanowił zwiększyć swoją ofertę dla Klientów Portu Lotniczego Szczecin - Goleniów. Od soboty pasażerowie prócz dotychczasowej oferty przewoźnika mogą korzystać także z lotów do szkockiego Edynburga.

Inauguracja miała miejsce w miniony weekend. Pierwszy lot odbył się w sobotę. Samolot sygnowany logiem Ryanair zabrał do Szkocji stu trzydziestu siedmiu pasażerów, przywiózł natomiast ponad stu czterdziestu. Połączenie między Szczecinem a Edynburgiem jest efektem długich negocjacji i starań jakie podejmował Port Lotniczy w Goleniowie, by umożliwić mieszkańcom korzystającym z jedynego w zachodniopomorskim lotniska szybkie przedostanie się do Szkocji.

Katarzyna Gaborec, Dyrektor do spraw Sprzedaży i Marketingu reprezentująca linie Ryanair na obszarze Europy Wschodniej o nowym połączeniu mówi bardzo pozytywnie. Podkreśla, że pasażerowie mogą korzystać z czterech najpopularniejszych kierunków dostępnych na Lotnisku Szczecin Goleniów. Klienci przewoźnika będą mogli skorzystać ze oferty tanich lotów do trzech destynacji w Wielkiej Brytanii (Londyn, Liverpool i Edynburg), a także Irlandii (Dublin). Dodaje, że nowe połączenie pozwala w szybki sposób przedostać się ze stolicy województwa zachodniopomorskiego do stolicy Szkocji.

Na trasie Szczecin – Edynburg samoloty Ryanair będą latały dwa razy w tygodniu. Loty we wtorek będą odbywały się o godzinie 19:55 a w soboty o 22:30. Pasażerowie przylatujący na lotnisko w Goleniowie będą planowo lądowali również we wtorek o 19:30 a w soboty o 22:05.