Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Informacje o lotnisku w Rzeszowie

Port lotniczy Rzeszów- Jasionka 36-002 Jasionka 942

Lotnisko w Rzeszowie – Jesionka, mieści się w odległości 10 km od centrum Rzeszowa, co stanowi atrakcyjną lokalizację dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego. Komfortowy dojazd do lotniska zapewniają: krajowa "dziewiętnastka", łącząca Lublin z Rzeszowem, a mieszkańcom Rzeszowa, autobus komunikacji miejskiej linii "L", którego przystanek mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie z terminalem pasażerskim lotniska.

Należy zaznaczyć, że lotnisko w Rzeszowie może poszczycić się wyjątkowo dobrymi warunkami atmosferycznymi , dzięki czemu jest tutaj najmniej odwoływanych lotów z powodu pogody. Właśnie dlatego rzeszowski port jest często nazywany "lotniskiem dobrej pogody". Lotnisko w Rzeszowie może poszczycić się także wysokiej klasy systemem pomocy świetlno-nawigacyjnej do lądowania, najnowocześniejszą osłoną meteorologiczną oraz brakiem przeszkód lotniczych w strefach podejścia. Wszystko to sprawia, że samoloty z lotniska w Rzeszowie wylatują i przylatują praktycznie 24 h na dobę.

Port lotniczy w Rzeszowie jest jednym z mniejszych lotnisk w Polsce. Swoim pasażerom udostępnia jeden terminal wyposażony między innymi w: punkty gastronomiczne, punkt wynajmu aut, bankomat, kantor, a także sklep monopolowy.

Obecnie trwają prace nad budową nowego terminala. Póki co, władze lotniska oddały do dyspozycji pasażerów tymczasową halę przylotów. Dbając o jakość świadczonych usług i komfort pasażerów, lotnisko Jesionka w Rzeszowie korzysta z usług przewoźników takich jak: Ryanair, Lufthansa, czy LOT. Warto dodać, że obecnie dużą popularnością cieszą się loty krajowe: Rzeszów – Warszawa – Rzeszów, z których korzysta coraz więcej pasażerów. Klienci wybierający loty zagraniczne, lecą najczęściej do: Birmingham, Londynu, Dublina, Frankfurtu, Bristolu, czy sezonowo do Nowego Jorku.

Lotnisko w Rzeszowie dysponuje również całodobowym parkingiem dla samochodów osobowych i autokarów, który mieści się tuż przed samym terminalem pasażerskim.

 

Dane kontaktowe Rzeszów Airport

Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka"
Jasionka 942
36-002 Jasionka
www.rzeszowairport.pl
rzeszowairport@rzeszowairport.pl

 

Telefony Lotniska Pyrzowice Katowice

  • tel.: +48 17 717 86 49
  • tel.: +48 17 850 12 58
  • tel.: +48 17 717 86 39
  • tel.: +48 17 717 86 39
  • tel.: +48 17 717 86 37