Rezerwuj parking

Sprawdź ceny parkingów

 
 

Informacje o lotnisku w Szczecinie

Port lotniczy im. NSZZ Solidarność Glewice 72-100 Goleniów

Międzynarodowy Port lotniczy Szczecin – Goleniów. Pod taką nazwą na co dzień funkcjonuje lotnisko w Szczecinie. Zbudowane w latach 50, położone jest 5km od Goleniowa (w kierunku wschodnim) oraz ok. 45 km od centrum Szczecina. W swoim początkowej fazie, lotnisko służyło strice do celów wojskowych. Wyposażone jest m. in. w hangar, bazę sprzętową, wieżę kontroli lotów, drogę startową o długości 1800 m., magazyn paliw, a od 2001 roku także w nowy terminal pasażerski.

Obecnie trwają prace inwestycyjne, a lotnisko jest w dalszym ciągu modernizowane. Od 2005 roku port lotniczy korzysta z nowoczesnej wieży kontroli lotów, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo pasażerów i komfort pilotów. W 2006 roku do dyspozycji Klientów został oddany nowy terminal pasażerski. Dzięki temu przepustowość lotniska wzrosła do miliona pasażerów.
Klienci znajdujący się na płycie terminala mogą skorzystać z usług między innymi: Poczty Polskiej, bankomatu, kantoru, restauracji, barów szybkiej obsługi, wypożyczalni samochodów lub informacji turystycznej.

Lotnisko w Szczecinie nie należy jednak do czołówki najbardziej ruchliwych lotnisk w Polsce. W 2009 roku z jego usług skorzystało niewiele ponad 270 tys. pasażerów, głównie z rejonu Polski północnej.
Należy jednak podkreślić, że lotnisko umożliwia bezpośrednie loty do Liverpoolu, Dublina, Oslo, Londynu, Warszawy, czy Dusseldorf.

Troszcząc się o jakość oferowanych usług, lotnisko w Szczecinie umożliwia skorzystanie z lotów takich przewoźników jak: Ryanair, Lot, czy Norwegian.

Lotnisko w Szczecinie posiada także ofertę parkingów, które zadbają o bezpieczeństwo Państwa samochodu, podczas pobytu zagranicą.

 

Dane kontaktowe Szczecin Airport

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność
Glewice
72-100 Goleniów
www.airport.com.pl
info@airport.com.pl

 

Telefony Lotniska Goleniów Szczecin

  • tel.: +48 91 481 74 00
  • tel.: +48 91 481 76 25
  • tel.: +48 091 481 75 03